אודות

הבנטו שלי

רוצים לדעת איך מכינים בנטו? הגעתם למקום הנכון!

שמי ניבה ויבאתי את רעיון הבנטו מיפן אל ישראל כבר בשנת 2011 תוך שהפכתי אותו מרעיון הזוי לדרך חיים של אלפי בתים בישראל! מאז שנת 2020 אני מלמדת גם הכנת אוכל טבעוני.
בין אם זה בסרטוני הדרכה ברשת, בין אם בלימוד אישי מדויק בסדנאות, או בהרצאות בכנסים בכל רחבי הארץ- אני רוצה להעביר את הבשורה: קל להכין בנטו, קל להכין אוכל טעים. זה בהישג ידך. 


אבל למה ניבה בנטו?!
קוראים לי ״ניבה בנטו״- מסיבה פרוזאית לחלוטין: גיליתי שזה השם שהרבה מאוד אנשים שמרו אותו בטלפונים הניידים (אם כי שם המשפחה האמיתי שלי הוא ״קרן אור״, ובחרתי אותו בעצמי).
ניבה בנטו צמח מתוך האמהות שלי לעמית ניקול ושי. למעשה , כנראה שלא הייתי כאן לולא אמהותי. התחלתי להכין בנטו לניקול ולעמית כארוחה לבית הספר בחודש נובמבר 2011, פשוט כי בקשתי מהם להתחיל לאכול אוכל בריא תחת כל הג’אנק פוד שאכלו בזמנו והם אתגרו אותי והסכימו בתנאי רק אם הוא יוגש בקופסת בנטו. כן, ממש ככה. וזה כלכך הצליח שמאז לא הפסקתי להכין בנטו, ללמוד, ולשפר את הטכניקות שלי תוך שאני מפזרת את הבשורה הלאה.
ניבה בנטו הפך מהר מאוד לבית להנגשת הכנת בנטו והכנת אוכל טבעוני נהדר בקלות.
מאז ועד היום לימדתי עשרות אלפי ישראלים איך להכין בנטו:  בסרטונים פשוטים בעברית ובסדנאות מהנות, לימדתי הלכה למעשה איך להכין את קופסת הבנטו היפנית, בהתאמה מלאה למצאי בארץ ולטעמים של ישראליים.
אבל לא רק בנטו! בערוצי התוכן השונים שלי אני מלמדת הכנת מגוון מתכונים טעימים למאכלים שכל אחד יכול להכין בעצמו, מתכונים עם טעמי ילדות , מתכונים שמקפיצים אותנו לארצות רחוקות, מתכונים מפתיעים שיסחטו מחמאות מהסועדים וכולם מכוונים בסופו של דבר להפוך את הטבעונות למשהו טעים, ממש טעים. כי אני מאמינה שבסופו של דבר, זה הכי חשוב: שיהיה טעים. 

סדנאות האוכל שלי הן חוויה המשלבת אוכל טוב, פעילות חברתית, למידה והרבה כיף ומתאימות לחגיגת יומולדת 12, יומולדת 50, מסיבת חברות ואירוע חברה.
אם אתם הרפתקנים ואוהבים לבשל אני מציעה לכם ערכות DIY  להכנת מאכלים שונים בכוחות עצמכם, בעזרת ערכה מדויקת והדרכה בוידאו קצר.  תוכלו להכין ביצה עין טבעונית בבישול מולקולרי, סושי, כריכים חמודים, גיוזה או קופסת בנטו מלאה! 

 
מה מניע אותי? 

יצירתיות ואסטתיקה: אני נהנית מהעיסוק באוכל אסתטי כי הוא מתחבר אצלי למשחקיות, דמיון ויצירתיות- מה שעוזר לי לקום שמחה בבוקר. להשקפתי, פיתוח הערוץ היצירתי בכל אדם והדגשת הייחודיות שלו- הם הבסיס לאושר, לאיכות חיים ולשמחה.
פשטות ונגישות: חשוב להנגיש את לימוד הכנת האוכל הטבעוני והכנת בנטו  לכל אדם, ללא תלות במעמד סוציואקונומי, מגדר, כשרון או יכולת, עם אוכל מקומי, עונתי, פשוט וטעים. בסדנאות שלי אני מקפידה במידת הצורך על התאמה מלאה לאוכלוסיות הרגישות למזונות שונים, ללא פגיעה בחוויה של ייתר המשתתפים.
אקולוגיה וטבעונות: תמיד הייתי חובבת טבע ואני זיהום הסביבה אבל טבעונות נתפסה אצלי משך שנים רבות כאג’נדה מוזרה וקיצונית. על אף שחמלה היתה בי תמיד (בין גיל 15 לגיל 22 סירבתי לאכול פרות ותרנגולות ולאחר גיל 40 גם התנגדתי לשתיית חלב ניגר ולאכילת חיות מטעמי חמלה) הרי שרק בשנת 2018 בעקבות נאומה של גרטה טונברג בוועידת האו”ם לשינויי האקלים נחשפתי לכל נושא ההתחממות הגלובלית ולעובדה שמדובר בשעון חול שסוגר עלינו, ובעיקר- שתעשיית המזון מהחי היא הגורם מספר אחד להרס יערות הגשם ולדרדור המצב האקלימי לרעתנו.
כחובבת גבינות קשות, שוקולד פרה וקרמבו- התקשיתי לבצע את המעבר אל האידיאל- אבל הנושא האקולוגי לא הניח לי וב9 לדצמבר 2019 – יום ההולדת ה 50 שלי- הפכתי לטבעונית.  

בין אם זו סדנת בנטו או סדנת בישול שתרצו להזמין, בין אם זו ערכת בישול DIY שתרצו לרכוש, בין אם זה מתכון שתרצו לנסות או גאג’ט מלהיב למטבח- האתר שלי נבנה במיוחד בשבילכם!